عکس ماریا کرد جمشیدی
هزینه یک ساختمان بهینه
از ماریا کرد جمشیدی - جمعه, 27 دی 1387، 06:03
  آیا اطلاعاتی در زمینه هزینه های بهینه کردن یک ساختمان مسکونی وجود دارد؟ به طور متوسط ، بهینه سازی یک ساختمان مسکونی در ایران باعث چند در صد افزایش قیمت ساخت بنا میشود؟  
عکس استاد شماره 5
پاسخ براي: هزینه یک ساختمان بهینه
از استاد شماره 5 - پنج‌شنبه, 03 بهمن 1387، 11:22
  اگر قبل از ساخت ساختمان نسبت به طراحي بهينه آن اقدام گردد هزينه هاي بهينه سازي درصد بسيار كمي از كل هزينه هاي ساخت را به خود اختصاص خواهد داد (زير 10 درصداز هزينه هاي ساخت). ميزان افزايش در هزينه ساخت به نوع عايقكاري و مصالح انتخاب شده براي ساختمان نيز بستگي دارد. از سوي ديگر طراحي بهينه ساختمان موجب مي گردد نياز ساختمان به گرمايش و سرمايش تا حد قابل توجهي كاهش يافته كه اين امر علاوه بر كاهش هزينه هاي جاري انرژي در زمان سكونت، باعث كاهش سايز تاسيسات ساختمان و در نتيجه كاهش هزينه هاي اوليه آن به ميزان قابل ملاحظه اي مي گردد.استفاده از مصالح نوين ساختماني نيز بار مرده ساختمان و در نتيجه آن هزينه هاي مربوط به سازه راكاهش خواهند داد.
عکس استاد شماره 3
پاسخ براي: هزینه یک ساختمان بهینه
از استاد شماره 3 - شنبه, 26 بهمن 1387، 09:07
 

بهينه‌سازس مصرف سوخت داراي هزينه‌هاي بسيار متفاوت مي‌باشد و بسته به نوع طراحي و كيفيت محصولات و همچنين ميزان صرفه‌جويي قابل حصول كاملا متفاوت مي‌باشد به عنوان مثال پنجره دوجداره از متر مربعي 100000 تومان تا متر مربعي 300000 بسته به نوع يراق‌آلات، قاب و شيشه متفاوت است. هزينه عايقكاري از متر مربعي 10000 تومان تا متر مربعي 40000 تومان متفاوت مي‌باشد و هزينه‌هاي سيستمهاي كنترل بسته به ميزان دقت و نوع كنترل بسيار متنوع مي‌باشد و ممكن است با يك شير ترموستاتيك كه هر عدد آن 15000 تومان مي‌باشد آغاز و با سيستمها BMS كه بسته به نوع كنترل آن با قيمتهاي بسيار بالا ارائه مي‌گردد متفاوت است ولي آنچه مشخص است جهت رعايت مبحث 19 مقررات ملي ساختمان  مي‌توان با پرداخت حدود 30000 تا  40000 تومان به ازاي هر متر مربع زيربناي ساختمان در يك ساختمان كه بصورت سنتي طراحي و ساخته مي‌شود، اين هزينه ها را پوشش داد و در ضمن چنانچه اصول طراحي رعايت شود مي‌توان هزينه‌هاي اجرا و همچنين سيستمهاي تاسيسات را كاهش داد.    

عکس محسن اکبری
پاسخ براي: هزینه یک ساختمان بهینه
از محسن اکبری - شنبه, 21 خرداد 1390، 11:35
 

اگه به این فکر کنی که یک عمر در خانه ای زندگی خواهی کرد که حداقل آسیب زیست محیطی را خواهد داشت،همه هزینه های اولیه را به جان خواهی خرید.